Son Yazılar
Yorum ( 12 )
 1. emine
  10 Temmuz 2008 at 1:39 am

  yeni logosaki fontu bilen var mı acaba??

 2. Mehmet
  10 Temmuz 2008 at 1:52 am

  Harika bir çalışma olmuş.

 3. ByDesigner
  10 Temmuz 2008 at 2:34 am

  Font olarak fena değil. Ama VB logosu çok hoş. Sloganları logoya dahil etmeleri de iyileştirici olmuş.

 4. Vakıfbank’ın Yeni Logosu | M3HMET BLOG
  10 Temmuz 2008 at 3:00 am

  […] Hasan Bey haberi hemen duyurmuş.Her ne kadar Hasan Bey haber yapmış olsa da, bende bu konuyla ilgi birşeyler yazmak istedim. Özellikle TTNet logosunun değişiminin ardından. […]

 5. Salute
  10 Temmuz 2008 at 2:04 pm

  Yeni logo çok eskisinden çok daha iyi olmuş. Vakıfbank’ın enteresan yanı, diğer tüm bankalar logolarında yeşil veya mavi gibi -bize güvenin, paranız bizde güvende tarzı- renkler kullanırken, Vakıfbank’ın sarı rengini kullanması. Ben, hazır yenilemişken rengini de değiştirmesini bekliyordum.
  Tabi bu konuyu siz tasarımcılar daha iyi bilirsiniz. :)

 6. ahmetbulent
  14 Temmuz 2008 at 3:10 am

  Vakıfbank’ın böyle bir yenilenmeye ihtiyacı vardı. Yerinde bir çalışma. Logoları çağa uyum sağlamış ama sloganları geride kalmış.

  Web siteleri ana sayfa tasarımı oldukça sade kolay kullanımlı gözüküyor. Yalnız iki eksiği var:
  1- tüm modern tarayıcılar pop-up pencereleri otomatik olarak engelliyor iken güvenlik uyarılarını pop-up ile yapmaya çalışmışlar.
  2- menü kullanıcı düşünmeden tasarlanmış. anasayfa da anasayfa linki var.

  Diğer sayfalardaki menü tasarımı ise pek kafa yorulmadan yapılmış izelnimi veriyor. Üst kısımda ana başlıklar onun altında o ana başlıklar ile tamamen alakasız olan ana sayfa, yatırımcı ilişkileri vb. gibi sabit linkler mevcut. Fazlası ile kullanıcının kafasını karıştıracak bir tasarım.

  Özellikle yatırım ana başlığında bir çok insanın yatırımcı ilişkileri sabit linkine tıklayıp konu ile alakasız bir sayfaya gideceğine eminim.

  Başka bir zor kullanım da arama kutucuğunun ara tuşuna basınca çıkması. Açıkçası yeterince alan varken böyle bir tercih neden yapılır anlamış değilim.

 7. NeTHaLiL
  14 Temmuz 2008 at 11:08 am

  Gerçekten güzel olmuş bu konu alakalı buradaki yazıyada bakabiliriz…
  http://www.myekran.net/is-dunyasi/vakifbankdan-yenilenen-kurumsal-kimlik/

 8. Blografik | Photoshop Dersleri
  16 Temmuz 2008 at 2:22 am

  […] Hasan Bey haberi hemen duyurmuş.Her ne kadar Hasan Bey haber yapmış olsa da, bende bu konuyla ilgi birşeyler yazmak istedim. Özellikle TTNet logosunun değişiminin ardından. […]

 9. ŞEHRİDERYA » Blog Archive » Haftanın Derlemesi #6
  16 Temmuz 2008 at 4:22 pm

  […] Vakıfbank’tan Yeni Logo […]

 10. Recep Çılgınkan
  17 Temmuz 2008 at 6:36 pm

  Günümüzde bankaların logo yenileme furyasına katılan Vakıfbank’ın bu değişimine yenilikçilik açısından olumlu bulmaktayım. Ancak “vb” bölümümü birşeyler daha istiyormuş gibi.Tamamlanmamış gibi geldi bana.Sarı renk yukarda da belirtildiği gibi biraz daha crom sarısı gibi olmalıydı.”v” ile “b”de özellikle “b”de hareket eksikliği var sanki.
  “v” ile kaynaşması tam olmamış gibi “vakıfbank” yazısının biraz daha bold karakteri olmasını isterdim.Yazı karakter gereği olsa gerek inceliğinden bütünlüğü sağlanamamış gibi gözüküyor. Gözüm ilerde bu yeni logoya alışırmı bunu şimdiden bilemiyorum.

 11. Orhan Okay
  25 Eylül 2008 at 7:32 am

  Logoda kullanılan font Dax Medium İtalic. :)

 12. OziiX
  4 Kasım 2008 at 6:07 am

  Font ismi için teşekkürler bence bu fontu Türk tasarımcılar tarafından görebiliriz sanırım :) Logoya gelicek olursak her bankanın yanından geçişimde tabelaya hayran hayran bakıyorum. Çok beğendim doğrusu :D

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla