Tasarım Müzikleri!

Tasarım Müzikleri!

Bir çok tasarımcı çalışırken, hele de açık ofis ortamında gürültülü bir yerde iş çıkarmaya çalışıyorsa, bütçesine göre alabileceği en iyi kulaklığı satın alır ve çalma listesine eklediği şarkılarla dünyadan izole olarak tasarım yapmaya çalışır.

Hatta bir çok meslektaşımın da benim yaptığım gibi gözüne kestirdiği şarkıyı loop’a alarak bütün bir tasarımı tek şarkı ile bitirdiğini de biliyorum. Kimbilir belki de biliç altımızda tasarım projelerini şarkılar ile eşleştiriyoruzdur?

Melodik hafıza da koku hafızası gibi, yıllar sonra bir şarkı duyduğumda o şarkı ile yaptığım tasarımlar gözümün önüne gelebiliyor :)

Bir çok uzman özellikle çeşitli müziklerin hafızayı güçlendirdiğini ve strese iyi geldiğini savunuyor ve bence haksız da sayılmazlar. Lafı fazla uzatmadan son bir yıl civarını kapsayan tasarım müziklerimin bir kısmını sizinle paylaşayım, elbette sizinkileri de yorum alanında beklerim.

Renkli günler :)

 

 


 

 

Son Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. Çağdaş KARA
  5 Şubat 2014 at 12:25 pm

  Tek düzeliği seviyorsanız da :)

  http://www.youtube.com/watch?v=-pi8mDER1D0

 2. Tuğrul çağrı akçay
  29 Ekim 2015 at 9:58 pm

  ikinci parçanın linki değişmesi gerekiyor :) müzikler harika
  2.parça: https://www.youtube.com/watch?v=SFGvmrJ5rjM

 3. Tuğrul Çağrı Akçay
  13 Nisan 2017 at 5:01 pm

  ARADAN YILLAR GEÇTİ BEN HALA TASARIM YAPARKEN BU SAYFADA SIRAYLA MÜZİKLERİ DİNLİYORUM :) BU ARADA HASAN HOCAM Bİ GÜNCELLEME LAZIM BAZI ŞARKILAR AÇILMIYOR :) BİR DE CAPTCHA BÖLÜMÜNE KÜÇÜK HARFLE YAZILMADIĞI İÇİN O AŞAMAYI GEÇMEK Bİ HAYLİ ZOR UZUN UĞRAŞLAR SONUCU HEPSİNİ SAYI GETİRDİM ÖYLE YORUM YAZABİLDİM. :)

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla