Sosyal Medya Kullanımda Yapılan Hatalar

Sosyal Medya Kullanımda Yapılan Hatalar

Sosyal medya platformları günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz alanlar haline geldi. Yakın çevremizin yaptığı etkinlikleri bu platformlar sayesinde kolaylıkla takip ederken, kendi hayatlarımızdan kısa kesitleri de paylaşmayı ihmal etmiyoruz. Bu özelliği ile sosyal medya platformları görüşemediğimiz dostlarımızla dahi etkileşimimizi sürdürmek için harika bir araç.

Elbette sosyal medya platformlarının bu kadar hayatlarımızın içine girmiş olması ile bu platformlar üzerinden ticaret yapma ve kazanç elde etmenin de önü açılmış oldu. Artık insanlar seyahat öncesi yer kararı verirken, yaptığı seyahatleri blog ile anlatan kişileri takip ederek seçimini yapıyor. Alışverişleri için mağaza mağaza gezmek yerine markaların sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşım ve satışlardan faydalanıyor. Hal böyle olunca sosyal medya hesabının yönetimi de büyük önem kazanıyor.
Sosyal medya platformları marka için müşteri ile arada sıkı bir bağ oluşturmak adına oldukça etkili bir ortam sunuyor. Kendini iyi şekilde tanıtmayı başaran bir markanın, müşteri kitlesinin genişlemesi ve dolaylı olarak satışlarının artması kolaylıkla gerçekleşiyor. Tabi ki de bunun için sosyal medya hesabının markayı doğru şekilde temsil etmesi şart. Bu durumda sosyal medya danışmanlığı hizmetinin önemi gözler önüne seriliyor.
Sosyal medya danışmanlığı, marka hesaplarını kontrol altında tutarak daha geniş bir kitleye ulaşım sağlamak için uygulanan bir sistemdir. Sosyal medya hesaplarının yanlış kullanımı sonucu doğan zararlar incelendiğinde, profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak, marka başarısı için büyük önem taşır. Elbette sosyal medya danışmanı seçimi de aynı ölçüde önemlidir.

Sosyal medya danışmanının sahip olması gereken belli başlı özellikler vardır. Öncelikli olarak sosyal medya danışmanı, tüm sosyal medya platformlarına hakim olmalıdır. Hangi platformda ne tür paylaşımlar daha çok ilgi uyandırır konusunda bilgi sahibi olması önem taşır. Bunun yanı sıra grafik tasarım konusunda tecrübeli ve başarılı olması gerekir ki etkili görseller ile müşteride yeterli etki bırakılabilsin.
Sosyal medya danışmanının kesin olarak insan ilişkileri konusunda başarılı olması gerekir. Sosyal medya platformlarında marka – müşteri ilişkisi daima samimi olduğundan, müşterilerle birebir etkileşim halinde olunması çok önemlidir.

Sosyal medya hesabının aktif olması ve gün içerisinde düzenli paylaşımlar yapılması, müşteri ilgisini marka üzerinde toplamada oldukça etkilidir. Bu nedenle sosyal medya danışmanının hesabı aktif tutmak adına ilgili paylaşımlar yapması gereklidir.
Son olarak danışmanın, marka sahibine hesap üzerinde gerçekleştirilen hareketlerin dökümünü sunmak adına profesyonel bir rapor hazırlayabilmesi gerekir. Bu sayede marka sahibi neyin ne şekilde işlediği hakkında net bir bilgiye sahip olur.

Crovu, Türkiye’ nin ilk yasal sosyal medya hizmetleri firması olması itibarı ile sosyal medya danışmanlığı hizmetlerinde başarının doğru adresidir. Crovu’ nun sunduğu sosyal medya danışmanlığı hizmetleri sayesinde markanın, daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşması mümkün kılınıyor. Uzman kişilerce hazırlanan etkileyici görseller, hesap takipçilerinin aktif olma saatleri göz önüne alınarak paylaşılıyor. Hesap üzerinden marka ile iletişim kurmak isteyen müşterilerin soru, şikayet ve önerilerine hızlı şekilde dönüş yapılıyor. Bu sayede marka ile müşteri arasındaki ilişki canlı tutularak müşteri memnuniyeti seviyesi arttırılıyor. Satışların yükselmesi için hazırlanan pazarlama stratejileri sayesinde markanın itibarı ikiye katlanıyor.
Üstelik Crovu sosyal medya danışmanlığı hizmeti kapsamında yapılan tüm işlemler, her hafta düzenli olarak ayrıntılı bir rapor ile marka sahibine sunuluyor. Böylelikle marka sahibi, sosyal medya hesaplarında yapılan işlemlerin tümüne hakim oluyor. Aynı zamanda gerçekleştirilen uygulamaların ne denli faydası olduğunu, eksilerini ve artılarını rahatlıkla görebiliyor.

Son Yazılar
Yorum ( 2 )
  1. semih
    19 Ekim 2017 at 11:15 pm

    günümüzde ne internetsiz oluyor nede onu kullanmamız gereken araclar yanai pc tlf vb şeyler ve hal böyle oluncadkendia bahımlı olmamakta elde değil gibi görünüyor ama kendinimizi şartlandırarak kullanılırsa olumsuz hiç bir etkisi yok benimde nacizane düşünlerim bundan yana hoşçakalın.

  2. Alia Rior
    22 Ocak 2018 at 1:11 pm

    Bana göre bir firma veya site her sosyal platformda yer almalı. Ancak aktif şekilde kullanacağı araçları bir çok analizden geçirerek belirlemelidir. Bu noktada ise sadece bir uzmana değil uzmanlar ekip olarak sağlıklı bir sonuç alınır gibi… Yazınız için teşekkürler…

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla