SEO Danışmanlığı ile Dijital Dünyada Sizi Şöyle Üstlere Alalım…

SEO Danışmanlığı ile Dijital Dünyada Sizi Şöyle Üstlere Alalım…

Firmanıza ait web sitenizin arama motorlarında üst seviyelerde bulunması, doğru müşteri kitlenize en hızlı ve en ekonomik yoldan ulaşmak anlamına gelir. Bu da aylık cironuza pozitif etki eder… Nasıl diye merak ediyorsanız, SEO danışmanlığı alarak tüm sitenizi en iyilerin olduğu sıralara yükseltebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Nedir?

Türkçe’ye “arama motoru optimizasyonu” olarak geçen SEO, web sitenizdeki içeriklerin Google’ın gelişmiş algoritmaları doğrultusunda iyileştirilmesi sürecidir. Optimizasyon çalışmaları yapıldıktan sonra, Google botları web sitenizi tarar ve içeriğini tam olarak anlayarak, sitenize bir değer verir. Sitenizin arama motorları karşısında gelişimini sağlayan ve optimizasyonunu yapan kişiye de SEO uzmanı denilir. Sadece profesyonel kişiler tarafından yapılabilecek olan SEO danışmanlığı, amatör kişilere teslim edildiğinde web sitesinin geri dönüşü olmayan cezalar alması ya da kara listeye girmesi kaçınılmaz bir son olacaktır.

SEO danışmanlığı, web sitenizin sıralamalarda ilk sayfada çıkması için yapılan tüm işlemleri kapsamaktadır. Yapılan çalışmalar en temel analiz ve keşif sürecinden başlar ve gelişmiş bir stratejik plan doğrultusunda ilerler. Bu esnada SEO danışmanlığı yapan firma, her türlü süreci bütün aşamaları ile denetler ve raporlar. Bu şekilde yapılan SEO danışmanlıklarında başarı oranı çok yüksektir.

Organik Trafik İçin Kurumsal SEO Danışmanlığı Şart

Bir ürün ya da hizmet sunan birçok kişi veya kurum mutlaka bir web sitesi sahibidir. Temel amacı hizmetlerini dijital ortamda çok daha fazla kişiye ulaştırmaktır. Bu noktada kurumsal SEO danışmanlığı önemli hale gelmektedir. Zira yeterli kullanıcı ve müşteri kitlesine ulaşamamak, dolayısıyla arama motorlarında geri sayfalarda çıkmak herhangi bir kazanç sağlamaz. Bu nedenle hem işinize, hem de web sitenize yaptığınız yatırımlar boşa gitmiş olacaktır.

Dijital pazarlama dünyasının internet ortamında ne kadar geliştiği varsayılırsa, bu dünya içerisinde kendinizi göstermek için SEO danışmanlığı almanız şarttır. Ürün ve hizmetleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun, web sitenizin hedef müşteri kitlesine ulaşamaması, alıcı portföyünüzün daima sınırlı alanda kalması ile sonuçlanacaktır.

SEO Danışmanlığı Ama “Profesyonel”

Google istatistiklerine göre arama sıralamasında ilk sayfada çıkan web siteleri, tüm trafiğin %90’lık kısmına ulaşabilmektedir. Web siteniz üzerinden firmanızın ilk sayfa yer alması, daha fazla kullanıcıya ulaşmanız anlamına gelir. SEO hizmeti verilirken yaygın olarak kullanılan iki farklı danışmanlık tipi vardır. Bunlardan birincisi hedef temelli SEO danışmanlığı iken; diğeri aylık SEO danışmanlığı olmaktadır.

Hedef temelli SEO danışmanlığı sürecinde temel kriter site sahibinden alınan somut hedeflere göre belirlenecek stratejik planın yapılması sürecidir. Bu tür danışmanlıklarda web sitesinin o anki durumu, istenilen hedef ve rekabet seviyesi analiz edilir. Çalışmaların zorluğu ve alınacak sonuçların garanti olması nedeniyle en çok tercih edilen danışmanlık türüdür. Başarı kriterlerinin daha somut öğelerden oluşması, SEO uzmanlarının da sorumluluğunu artıran bir faktördür. Bu nedenle çalışılmak istenen SEO firmasının referansları, kendi sitelerinin konumu, sözleşme şartları ve garanti süreci incelenerek doğru bir yatırım yapılmalıdır.

Aylık SEO danışmanlığı ise, sektörün durumunun analiz edilmesi, rakip sitelerin durumu ve çalışılan web sitesinin aylık periyotta analiz ve optimizasyon sürecini kapsar. Her ayın sonunda hazırlanan raporlar ile web sitesine ait verimlilik grafiği oluşturulur. O ay içindeki gelişmelere bağlı olarak, bir sonraki ayın planı ve takip edilecek taktikleri oluşturulur.

Sempeak, sektörde deneyimli uzman kadrosu ile İstanbul SEO danışmanlığı yapan ve en iyi uygulamalar ile rekabetçi stratejiler geliştiren bir SEO ajansıdır. Arama motorlarına dair algoritma güncellemelerini çok yakından takip ederken sizi hedef kitlenize her geçen gün biraz daha yaklaştırır. Markanıza dijital dünyada daha da geniş yer vermek için hemen Sempeak ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar
Yorum ( 6 )
 1. ajansım
  31 Mart 2020 at 12:59 am

  GÜZEL BİR İÇERİK OLMUŞ ELİNİZE SAĞLIK

 2. Mustafa Isik
  31 Mart 2020 at 1:00 am

  TEŞEKKÜRLER baytronik.com blog adresimize bekleriz.

 3. ferhat
  11 Haziran 2020 at 11:13 am

  faydalı bir içerik olmuş teşekkürler.

 4. Serkan Gür
  12 Haziran 2020 at 8:06 pm

  kurumsal SEO danışmanlığı adına yazılmış bir yazı.. Teşekkürler

 5. Ömer Ekşi
  15 Eylül 2020 at 12:12 pm

  Seo danışmanlığı adına faydalı bir yazı.. kaleminize sağlık

 6. Laminat fiyatları
  8 Ocak 2021 at 11:29 am

  Her zaman sizi takip ediyorum ve bilgilerinizden çok fayda gördüm.Emeğinize sağlık

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla