Neden İngilizce Öğrenmeli?

Neden İngilizce Öğrenmeli?

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Peki neden İngilizce öğrenme gereksinimi öğrenme gereksinimi duyuyoruz?

İngilizce 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dilidir. Yabancı dil olarak ise 1 milyara yakın kişi İngilizce öğreniyor veya konuşuyor. Kısacası İngilizce bir dünya dilidir. İngilizce öğrenmek için sayısız sebep varken bir kaçı şu şekildedir:

Eğitimin hiç tartışmasız dili İngilizce’dir. Dünya üzerinde en itibarlı okullar İngilizce eğitim vermektedir. Dünyanın en tanınmış akademik dergileri de İngilizce yayın yapmaktadır. En yeni ve en güncel kitaplar da her konuda İngilizce olarak basılmaktadır. Yeni beceriler kazanmak, yeni bilgilere erişebilmek için İngilizce şart olmuş durumdadır. İnternet ortamındaki temel kaynaklarının çoğu İngilizce’dir. Bu sebeple İngilizce’nin eğitimde yeri çok önemlidir. İngilizce bilen bir kişinin gerek genel kültürü gerekse sosyal hayata bakış açısı çok farklıdır.

İngilizce, eğitimde olduğu gibi iş dünyasının da dili olmuştur. Sürekli küreselleşen, ticarette sınırların kalktığı dünyada iletişim aracı dil İngilizce’dir. Uluslararası konferanslar, fuarlar, sergiler, iş toplantılarının da dilidir. İngilizce, kişilerin iş hayatlarında mesafe kat etmelerini, kariyer hayatlarında emin adımlar atabilmelerini sağlayan en önemli etkendir. İngilizce bilmek hem iş öğrenmede hemde farklı dillere sahip kişilerle iletişimi mümkün kılmaktadır. Mesleki yeterliliklerin dışında İngilizce biliyor olmak çok uluslu şirketlerde veya yurt dışında çalışma fırsatı doğurabilmektedir.

Sanat, eğlence kültürün de dilidir. Dünya sinemalarının en ilgi gören filmlerinin çoğu İngilizce’dir. En kaliteli filmlerin de dilidir.

İngilizce insanları aynı zamanda küresel bir vatandaş yapıyor. Kişinin kendi ülkesinin sınırlarını aşmayı, dünya konjonktürünü de görme imkanı sağlamaktadır. Dünyanın hangi ülkesine gidilirse gidilsin İngilizce yeni kültürlere köprü olmuş durumdadır.

İngilizce; öğrenebilmek için pek çok yol vardır. İngilizce Kursları, İngilizce eğitimini destekleyen yayınlar, videolar, vb. Birçok imkan bulunmaktadır. Bu imkanların en etkilisi İngilizce Kurslarından eğitim almaktır. İngilizce ezbere dayalı değil tamamen uygulama ve sürekli pratik ile gelişen bir dildir.

Türk Amerikan Derneği Mecidiyeköy İngilizce Kursları eğitmenlerinden Tuğçe Omary İngilizce öğrenmede İngilizce Kurslarının önemini şu şekilde vurgulamıştır. “Herşeyden önce kişinin İngilizce öğrenmeye ilgisi ve isteği olmalıdır. Gerisi tamamen Mecidiyeköy İngilizce Kurslarından alacağı eğitimle sonuçlanacaktır. Ben ve diğer arkadaşlarım da İngilizce alanlarında uzman olduğunu söylemek isterim. Her birimiz bir çok mülakat ve sınavlara tabi tutularak seçildik ve İngilizce öğretmeni olarak görevlere başladır. Öğrencilerimize İngilizce’yi severek ve anlayarak öğretmeyi amaçladık. Tamamen öğrencilerimizin seviyelerine ve yeteneklerine göre öğretiyoruz. Her öğrenci için oluşturduğumuz programlar dahilinde eğitimlerine devam ediyoruz. Günümüzde İngilizce öğrenmek zorunlu hale gelmiştir. Hayatın her anında karşımıza çıkmaktadır. Yurt dışı seyahatlerinde, uluslararası firmalarda yada kendi ülkemizde gezerken İngilizce bilen insanlarla sık sık karşılaşıyoruz. Hem onları anlamak hemde ihtiyaçlarına cevap vermek için İngilizce bilmek gerekir. Örneğin; uluslararası bağlantılı bir firmaya iş başvurusunda bulunduğunuzda insan kaynakları sorumlusu ile diyalog halindeyken incelediği CV’de İngilizce biliyor olduğunuzu görmek başvurduğunuz pozisyon için başvuran diğer adaylar arasından seçilme ihtimalini yüksek tutuyor. İngilizce bilmek insanda ayrı bir özgüven yaratıyor, kişinin kendine olan güvenini artırıyor. Verdiğimiz eğitimlerde, sürekli olarak aktivitelere yer vermekteyiz. Bu aktiviteler ile öğrenciler yurt dışı deneyimi yaşarmış gibi İngilizce konuşuyor, videolar izliyor, bizlerin gözetimi altında arkadaşları ile karşılıklı olarak İngilizce diyaloglara giriyorlar. İngilizce eğitimi için sürekli pratik yapmak gerekir. Çünkü konuşuldukça gelişen bir dildir. Bilgisayar başında oturup öğrenilmesi daha zordur, hatalar görünemez ve telafi edilmesi gerektiği bilinemez. Kurumumuz bünyesinde öğrencilerimizin seviyelerini belirlemek için sürekli quiz yapıyoruz ve sonuçlarına göre de öğrencinin gelişimini takip ediyoruz. Bu sayede öğrencimizin takıldığı noktaları belirledikten sonra seviyesine uygun tekrar ders programı hazırlıyoruz ve eğitimimize devam ediyoruz. Bu aşamada öğrencilerin hayatında İngilizce kurslarının önemi artmaktadır”

Son Yazılar
Yorum ( 2 )
  1. Aksum Demir çelik
    11 Ekim 2018 at 3:52 pm

    Emeyinize sağlık çok güzel siteniz var

  2. burcu seviner
    21 Kasım 2018 at 4:53 pm

    Elinize saglik

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla