Menü Tasarlıyoruz! Ödüllü Yarışma

Yetenekli tasarımcılar için paslanmış mouse’ları parlatma vakti! Süper menüler tasarlıyoruz üstelik birinci olan Botégo sponsorluğunda harika bir de ödülün sahibi olacak. Detaylar ise bir tık ötede!

Ödül

odul232

Yarışma Koşulları

Tasarımcılar birden fazla görsel ile yarışmamıza katılabilirler.
Farklı ve yaratıcı tasarımlar tercih sebebidir.
Katılım dosyaları Adobe Photoshop Dosyası (PSD) olarak gönderilecektir.
Yapılacak tasarım halihazırda kullanılan bir dizayn olmamalı, özgün bir çalışma olmalıdır.
Flash, gif animasyon ve benzeri dosyalar kabul edilmeyecektir.
Menü başlıkları : Ana Sayfa – Hakkımızda – Ürünlerimiz – Referanslar – İletişim olarak belirlenmiştir.

Katılım dosyalarınızı yarisma@hasanyalcin.com adresine gönderebilirsiniz.

Örnekler

orneks23034

Jüri

mserdart54M. Serdar Kuzuloğlu
Radikal Gazetesi Teknoloji Editörü
Yıllardır Radikal’de keyifli teknoloji yazılarının yanısıra Teknosohbet.TV ile de ekranlarımızı şenlendiren M. Serdar Kuzuloğlu bu kez de Tasarımcı’nın El Çantasında ve gözü üzerinizde!
lk923845
Levent Karabeyoğlu
BeZoone Digital Solutions – Yönetici Ortak
Uzun yıllar Turk Nokta Net’te Art Direktör olarak görev alan, her gün tıkladığınız sayısız projenin arkasındaki isim…
obay347
Onur Bayrak
Tart New Media – Ortak – Art Direktör
Her gün girmeye aşina olduğunuz bir çok ünlü site ve portalın arkasındaki, kendi sessiz ama tasarımları konuşan ve konuşulan kişi…

Son Teslim Tarihi

Yarışmamız 21 Eylül Pazar gecesi 00.00’da sona erecektir.

Sponsor

bote3022

Botègo, insansı bir diyalog gerçekleştirebilen sanal operatörler ve bilgi erişim sistemleri üretiyor. “Merve’yi tavla” uygulamasıyla tanınan şirket, ev elektroniği, telekomünikasyon, finans ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilere hizmet veriyor. Ayrıntılı bilgi http://www.botego.com adresinden edinilebilir.

Bilgi

Yarışmanın sonlanmasının ardından jürilerimiz en iyi 3 menü tasarımını belirleyecek ve en çok oy alan birinci olacaktır.
Birinci olan tasarım sahibine ödülü Tasarımcı’nın El Çantası tarafından kargo ile gönderilecektir. İlk üçe giren eserlerin indirilebilir versiyonları sitemizde sergilenecektir.
Yarışmamızın amacı web tasarım işe ile uğraşan amatör ve profesyonelleri aynı potada buluşturmak ve katılımcı olmalarını sağlamaktır.

Yarışmamızın ödülü olan WD Passport 160 GB harici disk’in ilgili tarihte temin edilememesi durumunda, muadili olan aynı kapasitede bir başka ürün kazanan tasarımcıya gönderilecektir.

Son Yazılar
Yorum ( 32 )
 1. Menü Tasarım Yarışması | MetseliD - Ya sonrası varsa?
  26 Ağustos 2008 at 5:23 pm

  […] hakkına detaylı bilgi için buraya […]

 2. Tasarım Yarışması SuniPeyk
  27 Ağustos 2008 at 12:37 am

  […] Yalçın‘dan tasarımcılar için yarışma. Botego‘nun sponsorluğunda hazırlanan yarışmada kazanana 160 gb’lık harici disk hediye. Çok güzel işlerin olacağına inanıyoruz. Haydi […]

 3. Menü Tasarlayın, Kazanın | Altuğ Orgun Kişisel Blog
  27 Ağustos 2008 at 2:48 am

  […] Levent Karabeyoğlu gibi isimlerin jüri olduğu yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın… Ayrıntılı […]

 4. Ödüllü Menü Tasarım Yarışması | t-infection.com | tasarım oyuncakları, web teknolojileri
  27 Ağustos 2008 at 4:21 am

  […] jüri tarafından değerlendiriliyor. Detaylara burda girmeyeceğim. Hasan Yalçın’ın buradaki yazısından ayrıntılara […]

 5. Kadir GÜNAY
  27 Ağustos 2008 at 8:25 am

  Harika! Bu şekilde dediğiniz gibi paslananlar paslarını atacak amatörler de kendi ruhlarını bulacak sanırım. Tebrikler hocam :)

 6. denge
  27 Ağustos 2008 at 11:03 am

  Böyle bir yarışma düzenlemeniz gerçekten güzel ama sadece psd olarak olması saçma bence. Html, js ve css’e de izin verilmeli.

 7. Menü tasarlayın, kazanın :) - Günlük Haftalık Aylık
  28 Ağustos 2008 at 1:04 am

  […] Yalçın tarafından başlatılan yarışmanın detaylarını burada […]

 8. orçun
  28 Ağustos 2008 at 2:23 am

  herkezin kaybedecek olması çok yazık. neden mi çünkü ben de katılıyorum bu yarışmaya :D. şaka bi yana (bu iddalı cümleden sonra cümleye böyle başlamaktan başka çarem kalmadı) yarışma ortamı tatlı rekabet herzaman faydalı olmuştur olacaktır hatta oldu bile

 9. Tuğca Eker
  28 Ağustos 2008 at 7:48 am

  Ödülün, yarışmayla ilgisi olmadığını düşünüyorum. Yarışmayla ilgili bir ödül seçilebilirdi… Örneğin grafikerlerin işine yarayacak bir tablet verilebilirdi. Gene de iyi düşünülmüş, grafikerlerin kaynaşmasını, birbirlerinin stillerini görmesini sağlayacak bir yarışma…

 10. ŞehriDerya | Tasarım Adına Herşey… » Blog Archive » Haftanın Derlemesi #9
  28 Ağustos 2008 at 4:27 pm

  […] Menü Tasarlıyoruz… Ödüllü Yarışma… […]

 11. Kadir GÜNAY | amatör ruhlu platform » » Derlemeler - 29.08.2008
  29 Ağustos 2008 at 1:20 am

  […] Hasan Yalçın’ dan Ödüllü Menü yarışması – Hasan Yalçın [siteye git] […]

 12. HGurcan
  30 Ağustos 2008 at 4:32 am

  Buna katılacağım harddiske ihtiyacım var :D

 13. ilyas TEKER
  30 Ağustos 2008 at 8:04 am

  Bak bu güzel oldu işte. Ne zamandır aklımda şöyle tasarım adına birşeyler yapsam diyordum bu beni ateşledi. Zaman geçirmeden işe koyulalım dimi? :)

 14. alico
  31 Ağustos 2008 at 6:21 am

  hadi yine şanslısınız ki vaktim yok. yoksa hdd’ yi alabilmeniz için hiç şans bırakmazdım. :)

 15. OCEANGRAY.NET | son zamanlarda…
  31 Ağustos 2008 at 9:35 am

  […] vaktim olursa bende bir çalışma göndermeyi planlıyorum.. yarışma detaylarına ve ödüle buradan […]

 16. Botego Tasarım Yarışması Düzenliyor « Tekno Yazar
  5 Eylül 2008 at 2:54 am

  […] hakkında bilgiyi yayınlayan siteye ulaşmak için TIKLAYIN. Sponsor siteye ulaşmak […]

 17. Ahmet Ertürk
  5 Eylül 2008 at 3:40 pm

  Gerçekten mükemmel bir fırsat :) bende hemen işe koyulsam iyi olcak :)

 18. Hasan Yalçın » Hızlı Css Menü Yaratın
  5 Eylül 2008 at 5:54 pm

  […] Ödüllü Menü yarışmamız süredursun, hazırladığınız siteler için acilen menü oluşturmak için, CssMenuBuilder işinizi hızlı, sorunsuz ve kolayca yaratabilirsiniz. Üstelik te online olarak! […]

 19. ibr_dmz
  6 Eylül 2008 at 8:54 am

  tebrik ederim güzel bir yarışma fakat hazırlanan dosyanın sadeec psd olaması iş karıştırıcı burda sadece phostohop la çalışılmıyor örneğin ben firewrosk le çalışıyorum orjinal dosya kayıtı png nasıl olucak psd nasıl verebilirm

 20. Ensar Saruhan
  7 Eylül 2008 at 6:33 am

  Katıldım 21 Eylül’ü bekliyoruz.

 21. Taner Esen
  8 Eylül 2008 at 5:03 am

  Tebrik ediyorum güzel yarısma aslında flash ta olsa daha iyi olurdu sonucta sadece ps de de fikir öne sunuluyor. Flash olsa daha iyi olurdu ama güzel yarısma…

  Herkese basarılar…

 22. On Bağlantı #38 » Beyn
  11 Eylül 2008 at 5:56 pm

  […] Bağlantı #382: Hasan Yalçın, menü yarışması başlatmış. Ödül ise ilgimi çekti: Western Digital’ın 160GB’lık şık (ve küçük, ince) harici sabit diski. Son katılım tarihi 21 Eylül 2008, ben de geç kalmadan katılmak istiyorum. […]

 23. Geliştirici
  13 Eylül 2008 at 12:47 am

  AMAÇ BİLİNÇ OLUŞTURMAK
  Öncelikle böyle bir yarışma düzenlediğiniz için sizleri kutlarım. Bu gibi kendi küçük fakat etkisi büyük olabilecek yarışmalara çok ihtiyacımız var. Neden diye şöyle bir düşünecek olursak, benim öngörüm aslında bu yarışmada da olduğu gibi amaç kesinlikle bilinç oluşturmak olmalı. Burada tasarım flash olmuş, html olmuş, css olmuş, jq olmuş, xhtml olmuş hiç önemli değil, hatta hediyenin büyük veyahut küçük olmasıda hiç önemli değil önemli olan yarışmaya katılımı sağlamak ve bilinc oluşturmak. Bu yarışmada verilen hediyede bunun bir göstergesidir. Diğer bir amaç ise net ortamınki içeriğe katkıda bulunmak. Mesala bugüne kadar internette birşey arattığımda gördüğüm tekşey kopyala yapıştır yaptığımız, bunu yapakende sonderece futursuz bi şekilde tıpa tıp aynısını kullanıyoruz hiçbir katkı sağlamıyoruz. Evet kopyalayabilirsin ama onu zenginleştirebilirsinde, katkı sağlayabilirsinde. İnşallah bu yarışmada kopyala yapıştır olmayacak.
  Yapılan yorumlardan da anlaşıldığıgı üzere. Görünen oki bizim bu gibi yarışmaların amacını kavraya bilmemiz için birkaç yıl daha geçmesi gerek.
  İtiraf ediyorum duyuruyu görünce tamam dedim taşınabilir yoğun disk(hdd) hediye ediyorlar katılmalıyım. Fakat sonra düşündümki hayır bu yarışmaya katılma amacım bu olmamalı. Evet her yarışmada olduğu gibi bu yarışmada da hediye olması insanları teşvik açsından önemli.
  Fakat katılım amacı; açaba nasıl bi tasarımcıyım yada tasarımlarım finale kalacak kadar iyimi, kendime nekadar güveniyorum, özgün ve başarılı bir çalışba ortaya çıkarabilirmiyim, finale kalabilirmiyim olmalı.
  Sonuç olarak bizlerin yani Türk (Türk diyorum günkü yabancı içerik oldukca fazla bunu bloglardan da anlayabiliriz) web geliştiricilerin ve kullanıcılarının internet içeriğini zenginleştirmek adına bu tür yarışmalar yapmamız ve uygulamalar geliştirmemiz gerek. Bunları yaparkende kendi terimlerimizi kullanmamız ve yaymamız yabancı terimlerin etkisinden bi şekilde kurtulmamız gerek. Yarışmaya katılacak bütün arkadaşlara başarılar diliyorum.

 24. Hasan Yalcin
  13 Eylül 2008 at 2:18 am

  @Geliştirici,
  Çok teşekkürler uzun zamandır bu yarışma neden yapıldı diye yazmayı düşündüğüm her şeyi kelimesi kelimesine paylaşmışsınız.

  Budur..

 25. Dış Linkler #1 | Grafilate - Photoshop Sanatı
  13 Eylül 2008 at 2:35 am

  […] Link #2: Hasan bey, sitesinde CSS menü tasarımı yarışması düzenliyor.Ödül My Passport essential […]

 26. Geliştirici
  13 Eylül 2008 at 10:49 pm

  BU SADECE BİR YARIŞMA DEĞİL
  @Hasayb Yalçın;
  Yaptığım yorumda benimle hemfikir olduğunuzu bilmek beni sevindirdi. Yazdıklarım tamamiyle benim öngörümdür. Nekadar isabetli bir öngörü yağtığımı da siz onaylamışsınız teşekkürler.
  Genelde bu tür eleştiriler veyahut yorumlar yapılamamasnın en bütük nedenlerinde biri nedir biliyormusunuz bizlerin önyargılı
  olması fakat öngörülü olamamasıdır. Buradaki önyargı ortada bir yarışma var ve bunun sonucunda birde ödül, kazanmalıyım dır.
  Olmayan öngörüye engel olan ise bizlerin düşünememesi veyahutda tamamiyle menfaat ve maddi odaklı düşünmesidir. Bunu ben dahil
  hepimiz yapıyoruz ama bu durumdan atık kurtulmamız gerektiğine inanıyorum. (Lütfen yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ben burada
  kimseyi suçlamıyorum sadece öz eleştiri yapıyorum çünkü artık zamanının geldiğinE inanıyorum) Ve hepimiz oturup düşünmeliyiz
  genelde bizlerin 1 inci hedefi: İnternetten faydalanmalıyız, 2 inci hedefi: internetten faydalanmalıyız, 3 üncü hedefi: yine
  internetten faydalanmalıyızdır. Fakat bu böyle olmaz. Birileri süreklİ üretecek bizde alıp kullanacağız öylemi, yok öyle yağma; 1 inci hedef: evet internetetn en iyi şekilde faydalanmalıyız, 2 inci hedef: İnternete en iyi şekilde fayda sağlamalıyız, 3 üncü hedef: olabildiğince paylaşmalı ve yardımlaşmalıyız ve böylece gerçek hayatta olduğu gibi gerçek olmaya hayattada zenginleşecektir. Eğer yanılıyorsam beni onarın arkadaşlar.Biliyormusunuz çok güzel belkide dünyada eşi benzeri olmayan bir ata sözümüz var “görünen köy kılavuz istemez”. ama bizim klavuzlara ihtiyacımız var.
  Burada yapılan ve yapılacak yarışmalarda bizlere kalavuzluk edebilecek etkinliklerden biridir diye düşünüyorum.
  Sonuç olarak faydalanmak, fayda sağlamak ve paylaşmak bu üçünü yapabildiğimiz taktirde inanın arkadaşlar zenginleşiriz.
  Gerçek hayatta olduğu gibi eğer parlaşmasını biliyorsan varsındır.

 27. Geliştirici
  13 Eylül 2008 at 11:08 pm

  Bu arada bu yarışmayı hocam diye hitap ettiğim sevgili Fatih HAYRİOĞLU’nun süreklü takip ettiğim web sitesi http://www.fatihhayrioglu.com sayesinde fark ettim. Teşekkürler hocam.

 28. Ersin
  16 Eylül 2008 at 1:48 pm

  Yarışmacı arkadaşlara şans ve başarılar dilerim. Çünkü ihtiyaçları olacak… :-)

 29. Alesstyle Design
  20 Eylül 2008 at 7:50 am

  Katıldım bende katılan herkese başarılar…

 30. renkli teneke » Renkli Arşiv » Tasarımcının Alet Çantasındaki Menü Yarışması Çalışmaları
  21 Eylül 2008 at 6:04 pm

  […] Hasan abimizin sitesine uğrayabilirsiniz. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi edinmek içinde buraya […]

 31. Menü Tasarım Yarışması Sonuçlandı | Aykut Önen
  22 Eylül 2008 at 12:00 pm

  […] Ağustos`ta bu sayfada duyurulan yarışmaya katılan yarışmacıları ve hazırladıkları menüleri görmek için  […]

 32. Ana Tasarim » Blog Archive » Hızlı Css Menü Yaratın
  21 Aralık 2008 at 2:03 pm

  […] Ödüllü Menü yarışmamız süredursun, hazırladığınız siteler için acilen menü oluşturmak için, CssMenuBuilder işinizi hızlı, sorunsuz ve kolayca yaratabilirsiniz. Üstelik te online olarak! […]

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla