Klima Servisi Firmaları Arasında En Doğru Seçim Nasıl Yapılmalı?

Klima Servisi Firmaları Arasında En Doğru Seçim Nasıl Yapılmalı?

Klima kullanıcıları, klimalarının iklimlendirme cihazı olarak sundukları verimlilik hep devam etsin isterler. Klima montajı yapıldığı andan itibaren sıcak havalarda serinlemek, soğuk havalarda ise ısınmak elbette tek amaçtır. Ancak klimaların verimli bir şekilde kullanılmaya devam etmesi için klimaların belli aralıklarla klima servisi firmalarının gözetimine girmeleri gerekir. Klima bakımları ya da arıza ortaya çıkması durumunda klima tamiri hizmetleri mutlaka profesyonel klima servisi firmaları tarafından karşılanmalıdır.

Klima kullanıcılarının klima servisi hizmetlerine ihtiyaç duydukları zamanlarda önlerine sayısız alternatif sunulur. İnternet reklamları, tanıdık önerileri, dağıtılan broşürler ve telefon çağrıları klima sahiplerini klima servisi hizmetleri alacakları firmaları tercih ederken zor bir duruma düşürebilir.

Siz de klima servisi seçimi yapmakta zorlanıyor veya en doğru seçimi yapmak için yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bu yazımızdaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Klima Servisi Nerede Hizmet Veriyor?

Bir klima servisinin hangi ilçelerde hizmet verdiği, kurumsal yapısı ile ilgili önemli ipuçları sunar. Hizmet ağı bir ya da iki ilçeyle sınırlı olan servisler kullanıcıların taleplerini karşılayabilecek geniş bir ekibe sahip olmadıkları izlenimi verirler. Özellikle mevsim dönümlerinde ve klima servisi ihtiyaçlarının yoğun olduğu dönemlerde bu servislerden hizmet almak için klima kullanıcılarının uzun süre beklemesi gerekebilir; bu durum da konfordan vazgeçmek anlamına gelir.

İl genelinde servis sağlayan klima servisi firmaları geniş ekipleri ile müşteri memnuniyetini sağlayabilirler. Servis süreçleri için talep sahiplerini bekletmedikleri için klima kullanıcılarının konforlarını da yarıda kesmezler.

Klima Servisi Hangi Hizmetleri Veriyor?

Klima servisleri kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlenebilir; en sık başvurulan klima servisi hizmetleri arasında klima montajı, klima sökümü, klima tamiri ve klima bakımı gibi servisler yer alır. Sadece klima montajı yapan ya da sadece klima tamiri taleplerine geri dönüş yapan firmalar amatör oldukları izlenimini yaratırlar.

Profesyonel klima servisleri klima servisi sürecini bir bütün olarak ele alırlar ve dolayısıyla klimaların ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri vermeye odaklanırlar. Profesyonel klima servisleri ile çalışan klima kullanıcıları taleplerini en çok memnun olacakları şekilde karşılatabilirler.

Klima Servisi Hangi Markalar İçin Hizmet Sağlıyor?

Günümüzde klimalar tek bir markanın tekelinde üretilmiyor, onlarca klima üreticisi  firma hedef kitlelerine hitap eden; farklı özelliklerle donatılmış modeller üretiyor. Bir klima servisinin tercih edilmeye değer olup olmadığını gösteren önemli unsurlardan bir tanesi de hizmet sağlanan klima markaları olarak ön plana çıkıyor.

Farklı marka ve model klimalar için klima montajı, klima bakımı ve klima tamiri gibi hizmetler sunan firmalar tüketicilerin güvenlerini kazanma noktasında bir adım öne geçiyor.

Klima Servisinin Kendi Web Sitesi Var Mı?

Bir klima servisinin web sitesinin bulunması o firmanın vizyonu ve müşterileri ile olan ilişkisine güvendiği algısı yaratır. Nitekim bu strateji firmaların kurumsal duruşlarının bir yansıması olarak da önemli bir etkiye neden olur.

Web sitesi üzerinden talep toplayan, servis süreçlerini belirli bir plan doğrultusunda işleten, web sitesinde kurumsal sabit numarasını yazan, web sitesinde müşteri yorumlarına yer veren ve web sitesi aracılığı ile sosyal medyadaki şirket profillerini paylaşan firmalar şeffaf hizmet politikalarını gözler önüne sermiş olurlar.

Klima Servisi Personellerine Eğitim Veriyor Mu?

Klimalarınız için servis alacağınız firmanın; çalışanlarını uzmanlar arasından seçmesi önemli bir unsur olsa da asıl önemli olan klima servislerinin çalışanları için düzenli olarak eğitim vermesidir. Çalışanlarına düzenli olarak eğiten firmalar vizyonlarını da ortaya koymuş olurlar.

Müşterilerine en kaliteli hizmeti tek ziyarette vermek isteyen firmaların benimsedikleri bu stratejiler uzun vadede marka imajını güçlendirir. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren ve hizmet kalitesini sürekli arttırmayı hedefleyen firmalarla çalışmayı tercih eden klima kullanıcılarının memnuniyet duyma olasılıkları daha fazladır.

Siz de klimalarınızın montajı, bakımı ya da tamiri için en iyi klima servisi firmasını seçmek istiyorsanız yazımızdaki önerileri dikkate alabilir ve seçimlerinizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz.

Son Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. klima ustası
  8 Şubat 2019 at 1:46 pm

  Güzel Sunum Teşekkür Ederim

 2. kombi bakım
  8 Şubat 2019 at 1:47 pm

  tebrkler anlaşılır oldu benim için

 3. klima ustası
  11 Şubat 2019 at 12:40 pm

  elinize sağlık gayet açıklayıcı olmuş

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla