Kaliteli Ve Akıcı Bir Dil Seviyesi İçin Keyifli Bir Sistem konusarakogren.com

Kaliteli Ve Akıcı Bir Dil Seviyesi İçin Keyifli Bir Sistem konusarakogren.com

Dil eğitiminde en önemli aşama pratiktir. Ve pratiğin alanını geliştiren çalışmalar ise şüphesiz kelime ezberidir. Bu alanda İngilizce kelime bilgisi geliştirme yolları arasında farklı metotlar kullanabilir ve kelimelerin hafızanızda daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. Kelime bilgisi pratik çalışmalarının temelidir. Ezberlediğiniz her kelime öğrendiğiniz gramer kurallarını uygulamak için bir araç olacaktır. Bunun için kelime oyunları tercih edebilirsiniz. Ancak bunu temel yöntem olarak değil de yardımcı yöntem olarak tercih etmek, çalışmalarınızı güçlendirecektir. Ana eksende profesyonel ve kaliteli eğitimle veren bir kurumdan eğitimler alarak başlayabilir. Boş vakitlerinizde de bu şekilde oyunlar oynayarak çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Kelimeleri pekiştirmek ve yenilerini öğrenmek oldukça önemlidir. İngilizcenin bir farkı da telaffuz alanındaki farklılıklardır. Yazma dilinde olmayan harflerin okuma alanında ortaya çıkması söz konusudur. Bu nedenle okuyarak, dinleyerek ve yazarak çalışmalar etkili bir öğrenme oluşturacaktır. Kelime ezberinde en çok dikkat çekilen konu başlıkları ile aynı grup içerisinde kullanılabilecek kelimelerin bir arada öğrenilmesidir. Bu şekilde çağrışımlar elde edilerek farklı kelimelerin hatırlanması çok daha kolay olur. Eş anlamlı kelimeleri de bu şekilde gruplar halinde ezberleyebilirsiniz.

İngilizce sözcükleri incelerken bazı kelimelerin birden fazla anlama geldiğiniz görebilirsiniz. Bazılarında ise bir ya da iki harf farklılığı bulunmaktadır. Bu şekilde kelimelerin karıştırılması söz konusu olabiliyor. Bu alanda İngilizcede en çok karıştırılan sözcükler arasında random- rastgele, ransom- fiyde; cancel- iptal etmek- delay- ertelemek gibi kelimeler sıralanabilir. Değişen bir harf ile cümle çok farklı anlamlara gelebilir. Bu nedenle çok dikkat edilmesi gerekiyor. Kelimeleri yazarak ve resimlerle bağdaştırarak ezberlemek bu tür sorunlarla karşılaşma riskinizi de en aza indirecektir. Farklı bir örnek olarak coronation- taç giyme, Corporation- anonim şirket olmaktadır. Cümle içerisinde anonim şirket olarak yer belirtmeniz gerektiğinde bir anda kendinizi taç giyme töreni anlatırken bulabilirsiniz. İngilizcede kelimeler ek alırken pek çok farklılıklar oluşabilir. Kelime içindeki harfler düşebilir, okumalarda harfler tamamen farklı bir harfe dönüşebilir. Kelime bilgisi alanında ne kadar başarılı olursanız, pratik yapma alanında da o kadar etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bunlar aldığınız eğitimde ek çalışmalar olabilecektir. Kaliteli ve pratik odaklı bir eğitim almak için ise eğitim müfredatlarında kurumların yaptığı çalışmaları inceleyebilirsiniz. Reel olarak sunulan kurslarda sınıf sistemi geçerlidir. Sınıfın belirli bir düzeyi vardır. Biraz geride kaldığınızda ise eksiklerinizi tamamlayarak yeni konulara yetişmek çok daha zor olabilecektir. Bu alanda Konuşarak Öğren sistemi tüm bu dezavantajları, tamamen avantaja çevirmektedir. Bu da bireylere çok daha kaliteli bir İngilizce eğitimi almalarına yardımcı olacaktır. Sistemin temelinde bireye özel olarak hazırlanan eğitim müfredatları ile her güne bölünen kısa ama kaliteli pratik çalışmaları yer alıyor. İngilizce eğitiminde motivasyon ve kendine güven çok önemlidir. Bu nedenle sistem içerisinde kursiyer odak noktası olarak sürekli konuşmak zorunda kalmaktadır. Bu da doğrudan pratik alanında sürekli gelişen bir dil seviyesi ortaya çıkaracaktır. Ders havasında değil de, keyifli sohbetler eşliğinde geçen dersler çok daha keyifli bir şekilde öğrenilecektir. Keyifli, sürekli olarak yapılan dersler bireylere kaliteli ve akıcı bir dil seviyesi kazandıracaktır.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla