İşletmeniz İçin Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Altın Kural!

İşletmeniz İçin Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Altın Kural!

Günümüzde web sitesi olmayan işletme neredeyse yok gibi. Ancak işletmeler site tasarımlarını yaptırırken bazı detaylara dikkat etmek zorunda. Bu kurallar neler kısaca göz atalım.

1- Zevklerinizi bir kenara bırakın, ziyaretçilerinizin beklentilerini düşünün

Web sitenizi müşterileriniz için yaptırıyorsunuz, ve bu sitenin kullanıcısı onlar olduğunu unutmayın. Web sitenize uzun ve gereksiz bilgileri doldurmak yerine siteye girenlere en yalın halde bilgiyi sunun, aradığı ürün ve hizmetlere en kısa yoldan ulaşmalarını sağlayın.

en-iyi-wordpress-seo-eklentisi-750x422

2- SEO (Arama motoru optimizasyon) yapısı güçlü web site yaptırın

Web sitenizin arama motorlarında önlerde çıkması demek, dükkanınızın İstiklal Caddesi üstünde olması anlamına geliyor. Yani o dükkanın iş yapmama imkanı yok. Ancak SEO’da güçlü olmak kolay değil. Site altyapınız %100 SEO uyumlu olmalı.

3-  Web sitenizi responsive (Mobil ve tablet uyumlu) hazırlatın

Web sitelerine mobil cihazlardan giriş oranları ciddi şekilde arttı. Daha da artacaktır. Kullanıcılar mobil uyumlu olmayan siteleri kullanamıyor, terk ediyor. Bu da müşterinin kaçması demek. Web siteniz mutlaka responsive olmalı.

Resposive-Design-750x422

4- Kopya içerikten uzak durun, orijinal içerik üretin 

Fotoğraf, yazı, video; sitenize ekleyeceğiniz hiçbir materyal için başka sitelerden alıntı yapmayın. Web sitenizdeki ürün ve hizmetleriniz için ya da kendinizi tanıtım yazınızı yazarken harcama yapmaktan kaçınmayın, orijinal ve ziyaretçiyi sıkmayan metinler yazdırın, kendi fotoğraflarınızı, videolarınızı çektirin.

5- Tüm bu konular için tecrübeli bir partnerle çalışın

MediaClick, 2000’li yıllardan beri sektörün içinde yer alan bir web tasarım ajansı. Aldığı başarı ödülleri ve yaptığı kaliteli işlerle adını kısa zamanda duyurdu. Web tasarım, işlerinden sadece birisi… Yaklaşık 25 kişilik bir kadrosu var. Web tasarım ekibi haricinde reklam yöneticileri, SEO uzmanları ve sosyal medya uzmanları da bulunuyor. Profesyonel bir web ajansı ile çalışmak istiyorsanız www.mediaclick.com.tr den çalışmaları inceleyip iletişime geçebilirsiniz.

Kaynaklar :
https://www.mediaclick.com.tr/blog/web-sitesi-yaptirirken-dikkat-etmeniz-gereken-7-altin-kural-

Son Yazılar
Yorum ( 6 )
 1. Hasan guner
  26 Şubat 2016 at 5:49 pm

  Güzel reklam.

 2. Salih Talay
  26 Şubat 2016 at 6:32 pm

  Tüm bunlara ek olarak, işletmelerin web sitesi yaptırırken kesenin ağzını biraz daha açmaları gerekli bence. Öyle işletmeler var ki, sadece eşini dostunu yahut sınırlı sayıda müşterisini karşıladığı ofisinde on binlerce liralık dekorasyon yaptırıp, iskemle fiyatına web sitesi yaptırma derdinde. Cep telefonuyla fotoğraf çekip siteye koyalım, bizim kız biraz yazı yazsın hakkımızdaya, eş dost Google’a adımızı yazıp çıkan sonuçta bizim siteye tıklasın seo yapalım, sosyal medya içinde bizim oğlan arkadaşlarına beğendirip paylaştırır sayfamızı.
  Sonra Biz de site yaptırdık ama bir işe yaramadı :)

 3. Zevce Kina Organizasyon
  11 Nisan 2016 at 9:39 am

  Harika paylasimlar hasan bey zevkle sizleri takip ediyorum

 4. ozayo
  26 Nisan 2016 at 9:53 pm

  Ayrica;
  – Kullanicilarin retinasini yakacak zemin renklerinden uzak durun.
  – Farkli olmak adina kullanici aliskanliklarini hice saymayin -yukari acilan alt menu vb.
  – Font secimine ve genel tasarim ile uyumuna dikkat edelim.

  not: karakter sorunu icin uzgunum :)

 5. Wordpress Okulu
  19 Ağustos 2016 at 1:22 am

  Güzel yazı olmuş umarım web sitesi yaptıracak işletme sahipleri de dikkate alır kendimiz çalıp kendimiz söylemeyiz. Bu konuda benim de yazdığım Web Sitesi Yapmadan Plan Yapın yazısına da bakmanızı tavsiye ederim. Link : http://wordpressokulu.com/blog/web-sitesi-plani-hazirlama/

 6. öztiryakiler
  2 Kasım 2017 at 4:25 pm

  Güzel bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla