İlham Alınacak 5 Yerli Header

Yabancı sitelerin güzel örneklerinden sıkılanlar için bu kez ülkemize dönüyoruz.
İlham alabileceğiniz örnek 5 header tasarımı huzurlarınızda…

İstanblog

Yakuter

Ceyhun Aksan

Dobişko

Dynamix New Media

Eğer sizinde ilgi çekici bulduğunuz header tasarımları var ise yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Son Yazılar
Yorum ( 17 )
 1. Erhan
  10 Eylül 2008 at 5:33 am

  Hadi ama… Yakuter ilham alınacak bir “header” mı? Yoksa arkadaşınıza bir kıyak mı geçiyorsunuz?..

 2. Hasan Yalcin
  10 Eylül 2008 at 6:11 am

  @Erhan:
  Teknik olarak bence evet. Kıyak çok daha farklı geçilebilir.
  Ayrıca lütfen daha ilginç çalışmalar bulursanız paylaşınız.

 3. Ahmet
  10 Eylül 2008 at 7:22 am

  bence bu yerli headerları yazan arkadaş verdiği header örnekleri 1. dereceden yakın akrabaları olacak ki bana öyle geliyor. sanırım yabancı site linklerine devam etmelisiniz.. halen daha adil değiliz malesef

 4. Ünal
  10 Eylül 2008 at 8:39 am

  Bu yorumları yazan arkadaşların amacı üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi.? Arkadaş çok güzel headerleri paylaşmış size göre güzel olmaya bilirler ama başkalarına göre güzel olabilirler zevkler ve renkler tartışılmaz.Sitelerinden oldukça faydalandığım bu iki arkadaşında birbiriyle paslaşması kadar doğal bir şeyde olamaz. Şurada doğru dürüst bir şeyler içeren kaç tane tasarım sitesi var ki basit bir konu üzerinden arkadaşa yükleniyorsunuz anlamadım. Herkese kolay gelsin

 5. Asude
  10 Eylül 2008 at 9:31 am

  İstanblog’u ve Dobişko’yu önceden incelemiştim headerleri oldukça şık. Sayenizde diğer güzel siteleri inceleme fırsatı bulduk. Emeğiniz için teşekkür ederiz. Kötü yorumlar yapan ve kalp kıran insanları kınıyorum.

 6. Hasan Yalçın
  10 Eylül 2008 at 11:10 am

  Duyarlı kullanıcılarımıza teşekkürler.
  Bir şeyi beğenmemek ayrı bir şey bu siteler yakın akrabanın herhalde demek çok başka. Sitelerin sahiplerini Yakuter hariç tanımam etmem onunlada sadece msnden görüşürüz.
  Yerli siteler içerisinde böyle seçkiler oluşturmak kolay değil, yeni nesil tasarım trendlerine sahip çok fazla site yok ne yazık ki, bir önceki postta hep yabancı linkler veriliyor gibisinden bir eleştiri olmuştu, bugünde zaman ayırıp yerli birşeyler araştırıp sunalım dedim. Ama maalesef “demez olaydım” dedim..

 7. alico
  10 Eylül 2008 at 1:48 pm

  @hasan

  Bunları blog tasarımları diye belirtmek daha doğru olur. ilham almak kişinin tecrübe ve birikimleri ile gözlemleyip tatmin ettiği kadarı ile değişkenlik göstereceğinden bunuda genellemek pek mümkün olmasa gerek.

  Madem yerli çalışmalardan dem vuruyoruz kendi adıma çok mükemmel olmasada yeni trend adına hatrı sayılır bir iki çalışmamızdan örnek verelim. Tabi bunu reklam mahiyetinde değil sadece blog yorumu ile konun zengileşmesine katkı için yaptığımızı belirtelimki hasan arkadaş gibi dart duvarına dönmeyelim.

  Hastane

  Özel Ailetip Merkezi adlı bu çalışmamızda tanıdık pek çok yeni tekniklerin, sitenin konseptine uygun olarak tasarıma nasıl entegre edilerek geliştirildiğini örnekleriyle görebilirsiniz. Yada dikkatli baktığınızda yeni trendde tamamen özgün bölümlerde görebilirsiniz.

  Forum Yapıları

  Pek çok blog’da özgün forum tasarımları örneklenir durur. Hastane çalışması üzerinden’de özgün bir forum sitili giydirildiğini görebilirsiniz.

  1. Arama Forumu

  2. Doktorum Nerede

  Yayın içerik kategorileri ile diğer hizmetlerin (anket ihale vs) blog yapısı ile sunulması

  3. Pek alışık olmadığınız tarzda side bar yada sağa sola sıkışmamış geniş geniş ferah bir anket sayfasını örneğini bakabiliriz. Yine aynı anketi oylayıp sonuç sayfasına bakabiliriz.

  4. Aynı şablon yapısallığında seka hastanesi’nin header’ı ve css menüsü.

  5. Tasarım ve programlaması bana ait olan farukbeser.com blog sayfasında menüsü tanıdık dimi (kwick).

  6. İçeriklerid doğru girilise çok daha düzenli ve doyurucu olacağı kesin olan bir ressam sanatcısının sitesinde yeni trendde özgün kareler görebilirsiniz.

  İçerikleri doğru girilse !

  Hadi kendi insanımızı kendimizle birlikte özeleştiriye tutalım

  Hasan arkadaşım bence türkiyede en acı olan şey şu sen parmak ısıttırcak şekilde dört dörtlük bir site hazırlansada taslak üzerinden planlanana, iş bilmeyen düşüncelerin mecburiyetleri girince yaptığın işi senin referans olarak göstermek istemediğin bir iş olarak devam ediyorusun. Ve bunun üzerine devam ettiğin işten de zevk almıyorsun.

  Bir diğer ikincisi ki en önemli sıkıntı bu, yapmış olduğumuz çalışmalarda site içeriğinin profesyonel bir şekilde resimlerle işlendiğinde ortaya çıkan dizgisi ile bir bütünlük sağlar yoksa ortada bombş birbirinden kopuk yazılar bozuk bir dizgi ile nefret ettiğinzi bir görünüm arzeder. Bire bunun üstüne bo ve doldurulmamış içerikler varsa o site çöplük olmaktan kendini kurtaramaz.

  Şimdi ailetip.com adresine girdiğimiz’de ana sayfadaki içerik dolgunluğu ile siteyi yöneten moderatörün daha özenli olarak makale ve tüm içerikleri doldurmaya çalıştığını veer.com, corbis.com vb clipart sitelerinden yazılarla ilgili en güzel resimleri yerleştirdiğini dolayısıyla kaliteli bir içerik sunumu yakaladığını görüyoruz.

  http://ailetip.com/makale/sunnet-gercegi-11.htm
  http://ailetip.com/makale/boy-kisaligina-yaklasim-8.htm
  http://ailetip.com/makale/korkulu-ruyamiz-varisler-12.htm
  http://ailetip.com/haber/besin-zehirlenmeleri-30.htm

  Ancak izmitsekadevlethastanesi.gov.tr’ ye girdiğimizde mouse biraz aşağıya kaydırdığımızda kurum siteleri ile özel sitelerin birbirinden ayrıldığını görürüz kayıtlı veri olmaması ve kopuk dizgiler… Dahası tedavi olacağı doktoru tanıması gerekirken site yayına girmesi aylar olduğu halde ortada doktorlar haber yok!

  Örneğin Op. Dr. Suat ÇEŞMECİ sayfasına girdiğimizde koca bir ayıpla karşılaşıyoruz. Doktorun çalışma programı ise aylık periyodla girildiğinden her zaman bu önemli bilgi Allah’tan dolu oluyor.

  Şimdide özel site olan ailetip’a dönelim ve Op Dr Funda ULAY sayfasıa bakalım ve evet side bar’ da daha düzenli doktor kartı ve doktorun portföyü çok daha mükemmel.

  Ama o ne burada da çalışma programı boş ! neden çünkü özel hastanede de doktorların çalışma takvimi ile pek de rahatsız edilmek istenmiyorlar anlaşılan öyleki doktorlar kendilerine ulaşılmasın diye sistemden dahili numaraları bilem kaldırtmış.

  Peki ne yapılması gerek !

  Öncelikle devlet kurumlarının bilgi işlemin ne demek olduğunu anlaması ve akrabaları ile çoluk çocuk doldurarak değil alanında uzman kişileri yerleştirmesi gerektiğini ve sadece kendi işinden başka işte koşturmaması gerektiğini bilmesi gerekir.

  Sen X kurumu olarak bitmek bilmeyen hizmetlerinin en kaliteli bir şekilde net üzerinden sunulmasını isteyeceksin ancak devraldığın sistemin kullanım eğitimini a sından z sine anlayıp kaliteli bir şekilde yayını idame ettirecek özeni gösteremessen yaptığın tüm yatırım balon olur gider.

  Ne o işi yapan bu kadar kapuk bir içerik ile yaptığı işin kalitesini yansıtmayan bir çalışmayı referans almak ister nede kullanıcı bir köşesi dolu bir köşesi boş terkedilmiş bir siteye ciddi bakar.

 8. Avesta
  10 Eylül 2008 at 6:59 pm

  ne yazık ki arkadaşlarla aynı düşünce içerisindeyim.

  örnek vermek gerekirse
  tekmetokat.org mu yoksa yakuter mi? bencede adil değil.!

 9. alico
  11 Eylül 2008 at 8:59 am

  anlaşılan bizim iki sayfalık yorum güme gitmiş.

 10. Kadir GÜNAY
  12 Eylül 2008 at 1:32 am

  Bence yerli veya yabancı arkadaş ya da tanımadık ne olursa olsun tanıtım yapılan sitelerle ilgili yorumları göz önünde bulundurmak lazım. Ama bu yorumların da usturuplu olmaları şart. Evet tanıdık olarak eklenmiş olabilir, ya da fuzuli beğenildiği için de olabilir. Ooo yine akrabacılık yapmış muhabbeti yerine örnek verilen headerlarda eksilik veya neden iyi olmadığına dair cevaplar verilebilir. Eleştirmek yerine o mantığı kırmak daha akıllıca bir çözüm değil midir?

 11. Cem ÖZTÜRK
  12 Eylül 2008 at 4:22 am

  Gerçekten de ilham alınacak yaratıcı headerlar. Yakuter’e gelince, aralarında en iyi bulduğum header. Arkadaşlar neden böyle tepkiler vermiş şaşırdım doğrusu.

 12. gevv
  12 Eylül 2008 at 2:26 pm

  Erhan Abinin resmi ilk gördüğümde bende çok beğendir farklı olması değişiklik benimde arkadaşım ile tasarladığımız üst sayfa resmim var çok uğraştırdı ama güzel oldu :)

  http://320volt.com/wp-content/themes/sleepy-blue-10/images/6.jpg

 13. henster
  13 Eylül 2008 at 2:34 pm

  Bu da benden olsun. (: Header

 14. ümran
  5 Kasım 2008 at 1:00 pm

  tekmetokat.org gerçekten çok özgün olmuş.. ben çok beğendim..

 15. Hediye
  31 Aralık 2008 at 10:34 am

  Arkadaşlar Hasan Yalçın çok güzel derlemeler hazırlayan ve her ne sebeple olursa olsun internet dünyasını takip eden insanlara yol gösteren bir arkadaşımızdır.

  Çalışmalarını çok uzun bir süre olmasada beğeniyle takip ediyorum. Kendisini eleştirmek yerine teşekkür ederek, birde konular ile ilgili kendi beğendiğiniz alternatifleri paylaşırsanız herkes adına daha somut ve gerçekçi sonuçlar elde edilebilir diye düşünüyorum.

 16. can
  6 Şubat 2011 at 12:32 pm

  slm

 17. Afyonlu
  27 Ocak 2018 at 1:02 pm

  Uzun zamandır bu tarz çalışmalar arıyordum.Bu headerler çok güzel.Devamını bekleriz.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla