Çalışma Masam!

Çalışma Masam!

Paylaşımlarını ilgi ile takip ettiğim ve beğendiğim Protechman beni çalışma masamı paylaşmam konusunda mimlemiş. Kendisini pek severim, kırmadım ve çalışma masamı görüntüledim.

cm7

Masamı ve aletlerimi her tür mecra için tasarım yapmaya uygun olarak edinmeye çalışırım. Tasarım yaparken genelde müzik dinler kendimi çevreden soyutlamaya çalışırım. Ev için nispeten iyi ses alabildiğim Philips CitiScape kulaklıklar tercihim. En önemli özelliği farklı bir tasarıma sahip olan kablosunun hiç bir şekilde düğümlenmemesi. ^^

cm6

11″ MacBook Air genelde mobil olarak bir yerlerde bir şeyler yazabilmek, veya verdiğim eğitimlerde ya da seminerlerde sunum yapabilmek için tercih ettiğim bir cihaz. iPad Air ise TV başında portföy gezmek, sosyal medyayı takip etmek ve kitap – dergi okumak için tercihim.

Masaüstü cihazım 27″ Mid 2011 bir iMac. SSD ve RAM takviyesi grafik programlarını normal bir Mac’e göre iki kata yakın hızda kullanmamı sağlıyor.

cm1

Cihazı yükseltmek için ise Quirky’nin Kickstarter projesi çıkışlı SpaceBar ürünü tercihim. Bu aynı zamanda bana fazladan 6 usb portu sağlamakta.

Tasarım yaparken hesap işlerimi ve navigasyonu kolaylaştırmak için Apple nümerik klavye tercihim. Mouse olarak ise yıllardır bütünleştiğim, Microsoft Basic Mouse vazgeçilmezim. Teknoloji marketlerin teşhir raflarından indirmek dahil bulduğum her yerden Basic Mouse toplarım. Başka hiç bir mouse’u kolay kolay kullanamadığım için kariyerim tehlikeye girebilir (!) İşin kötüsü Microsoft bu cihazı üretimden de kaldırdı!

cm5

Uğuruna inandığım Fenerbahçe çakmağım hep masamdadır. Diğer yandan bir kova renkli kalem ve beni hep koruyup kollayan sıkı bir robot ordum da, tasarım yaparken yardımcılarım.

Bir süre geceleri canlı radyo yayını yapmıştım, kimi ses kayıtları için de kullandığım bir de M-Audio Vocal Studio mikrofonum var. Cihaz oldukça başarılı ve tavsiye ederim.

YooHoo bebeğim ise özel bir hediye..

cm3

cm4

Not almak, bir şeyler yazıp karalamak ya da çizmek için genelde Moleskine ürünlerini tercih ediyorum. Kurşun kalemlerini henüz denesem de çok başarılı.

Kafamı kaldırdığımda ise Kadıköy’deki bir baskıcıda bulduğum alimünyuma baskı klasik Star Wars posterlerim var. Üçüncü poster ise yolda.

cmkl

Mesleki kitaplarımı ayrı bir yerde toparlasam da, 17.ci yılım olmasına rağmen kendimi tipografide oldukça zayıf bulduğum için bu ara bu konuda kitapları yanımdan ayırmamaya çalışıyorum.

cm2

Genelde sevdiğim, hoşlandığım görsel ve objelerin çevremde olmasından mutluluk duyarım. Ayrıca masam eski yıllara göre çok daha düzgün olsa da, her zaman bu kadar derli toplu değil :)

Ben de buradan 3 blogger mimlemek isterim.

Kendisini zevkle takip ettiğim bir tasarımcı olan Koray Kışlalı

Bir internet fenomeni Sezyum, ki bu seslenişime kulak verirse çok memnun olurum!

Bloguna pek bir şey yazmamasına rağmen gayet şahane bir tasarımcı olan Burak Dönertaş

Hadi bakalım!

Son Yazılar
Yorum ( 4 )
 1. Ali Duman
  23 Ağustos 2014 at 8:44 am

  Her tasarımcının hayal ettiği bir çalışma masasına sahipsin hocam..:D

 2. Enes Aktaş
  24 Ağustos 2014 at 12:13 pm

  Robotlar çok sevimli duruyor, ayrıca bendede fenerbahceli zippo duruyor her zaman masamda :)

 3. duvardan duvara halı
  7 Ekim 2014 at 4:05 pm

  abi maşallah ya, çok süper gözüküyor, donanımlar tam, masa eksiksiz, keyifle tasarımlar yapılır, ben herhalde kendi masamı yayınlasam tasarımdan soğuturum sizi.

 4. Sosyal Ninja
  9 Ekim 2014 at 11:15 am

  Her tasarımcının hayalindeki bir çalışma odası. Gerçekten harika!

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla