Başbakan: Ben Youtube’a giriyorum!

Hürriyet’te yayınlanan habere göre Başbakanımız devlet tarafından yasaklanmış bir siteye giriyor ve takip ediyormuş!  İmam, cemaat ilişkisinde son nokta yazının devamında!

Türkiye’nin gündemini değerlendiren Başbakan Erdoğan, sorulan siyasi bir soruya YouTube’da izlediğini söylediği bazı videolara vurgu yaparak cevap veriyor. Bir gazetecinin bunun üzerine “YouTube’a girilmiyor” demesinin ardından başbakan şu ilginç sözleri söylüyor: “Ben giriyorum, siz de girin.”

İşte bu sözler, Türkiye’nin internet politikasının nerelerde olduğunu net bir biçimde gözler önüne seriyor. Başbakan Erdoğan bile erişim yasaklı bir siteye girdiğini söylerken, hatta “siz de girin” diyerek herkese tavsiyede bulunuyor.

Bu yazı Hürriyet’te yayınlanan haberden kısa bir alıntı.

Şimdi sormak lazım masum (!) Türk internet kullanıcısı ne yapsın yasalara karşı gelerek Devletin en tepesindekiler gibi yasaklı bir siteye illegal yollardan mı girsin, yoksa paşa paşa YouTube’süz bir hayat mı sürsün?

Yani şu internet sansürü konusunda girdiğimiz ve yaşadığımız paradoksun dünyada eşi benzeri yok.

Buyrun yorum sizin!

Son Yazılar
Yorum ( 10 )
 1. Hasan Yılmaz
  21 Kasım 2008 at 1:06 pm

  “Ohaa” dedim ilk gördüğümde bu söylenenleri, fazlasına da gerek yok zaten.

 2. selçuk erden
  21 Kasım 2008 at 1:08 pm

  Türksün di mi?

 3. Aedan Carter
  21 Kasım 2008 at 3:16 pm

  Youtube vb yasaklamalar Turk Ceza Kanununda bulunan bazi yasal bosluklardan dolayi basimiza geliyor. Bu yasaklamalari ne biz, ne siz, ne yasaklama kararini veren savcilarin ve hakimlerin kendileri ve ne de basbakan onaylamiyor. Ancak kanun bu yonde. Yapacak iki seyden birisi kanunu degistirmek, bunu yapamiyorsaniz da teknik yontemlerle yasakli sitelere girmek. Bunu yapmak da kanunen suc degil cunku alinan karar, siteye erisimin Turkiye’de engellenmesi. O siteye girmek (herhangi bir yontemle) kanuna karsi gelmek olmuyor.

 4. Erdoğan Çakmak
  21 Kasım 2008 at 6:11 pm

  Yani çağ dışılığımızı kabul mü ettik sonunda ???
  Nedense haberi okuyunca hiç şaşırmadım…Kızsam mı , gülzemmi, ağlasammı…
  Sadece susuyorum…

 5. meRt
  21 Kasım 2008 at 6:13 pm

  Ayakta alkışlıyorum =)

 6. erhan
  21 Kasım 2008 at 7:39 pm

  Çok utanç verici şey yaşadık da… YouTube’a erişimi engelleyenin Başbakanlık olduğunu sanıp kendince komplekslere kapılan insanlarla aynı toplumda yaşamanın verdiği utancı da tatmamıştık doğrusu… :p

  (Cumhurbaşkanlığı krizini yaşatan kanuni eksiklikler neyse YouTube meselesi de o! Hay boynu altında kalsın bu hükümetin o ayrı mesele ama bunu siyasi bir sorunmuş gibi saçma sapan komplekslere alet edecek kadar komik duruma düşmenin ne manası var…)

 7. Teoman UĞUR
  22 Kasım 2008 at 2:07 am

  Gülüyorum, zaten sadece bunu yapabiliyorum!

  YouTube’a da, Telekom efendinin erişimi engellediği diğer sitelere de tek tık ile giriyorum.. İsteyen istediği kanuni yola baş vurur arkadaş, internette sansür olmayacağını savunanlardanım..

 8. Erkan
  22 Kasım 2008 at 11:13 am

  Dua edelim yasak sitelere girmek hala yasak değil.

 9. emre
  23 Aralık 2008 at 5:30 pm

  youtube’u çok seviyorum.kapatılmasına karşıyım.

 10. Hadi Bunada Grup Yapalım!
  7 Ocak 2009 at 3:56 am

  […] etmiyor değilim, Hasan Yalçın hocamızın blogunda güzel ve anlamlı bir yazıya gözüm takıldı inceledim. Bunun sonrasında vardığım düşünce ise “Acaba cidden […]

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla