2011’de Gerçekleşen Tasarım Trendleri

2011 Tasarım öngörüleri yazımın üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Bu yılı değerlendirdiğimizde geçen yıl ön görülen trendlerin ne kadar gerçekleştiğini görmemiz mümkün.

Öncelikle HTML 5 ile üretilen sitelerde artış olacağı, ve gelişeceği yönündeki öngörüler doğru çıktı bir çok site hayatımıza girdi.

 

Mobil cihazlardaki gelişim sürdü, özellikle tablet teknolojisi aşama kaydedince, yeni arayüz standartları oluşarak tasarımcıların iş kapsamı genişledi.

Öte yandan genel olarak web tasarımında çizim ve illüstrasyonlar biraz daha ön plana çıktı, öngörülerimizde yer alan, iri fontlar büyük yazılar sade ve geniş footer ve header elementleri de ekranlardaki yerini aldı.

Sitelerin genel olarak mobil dostu olmasının da altını çizmek gerek.

Bu arada sosyal medyanın yaptığı aşama 2011 yılında doruk noktasına çıktı. Hemen her sitede sosyal medya entegrasyonu görmek mümkün hale geldi.

Tasarımlarda görülen minimalist yaklaşım devam ederken, tipografinin gücü tasarımlarda daha net görülmeye başladı.

Bu anlamda geçen yıl öngörülen (Gerçi bunları tahmin etmek zor değil!) hemen herşey gerçekleşmiş durumda.

Bakalım bu yılın öngörüleri ne olacak?

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. Egemen Özbeyli
    19 Aralık 2011 at 10:29 pm

    Cep telefonlarının kullanım alanı ve özellikleri genişledikçe yenilikleride birlikte getirdi.Bunun dışında tablet’lerin kullanımının artmasıda tasarımcılara yeni iş imkanları sundu.Teknolojiyle orantılı olarak değişen bir uğraş.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla